Oferta

W naszej ofercie znajdują się schody drewniane standardowe, schody gięte i schody spiralne, schody w systemie bolcowym i policzkowym oraz schody faliste, potocznie zwane schody dywanowe.

Specjalizujemy się w produkcji schodów pałacowych z elementami rzeźbionymi, różnorakich kształtów w zależności od wymogów klienta.

Realizujemy skomplikowane projekty do dworków, pałaców i ekskluzywnych domów – willi.

Dział obsługi klienta jest wyposażony w najnowsze oprogramowanie, co pozwala na precyzyjną i szybką realizację oraz akceptację danego projektu.

Schody wykonujemy z rodzimego drewna drzew liściastych: buka, akacji, dęba, jesiona, klona, jawora, brzozy, czereśni europejskiej i amerykańskiej oraz orzecha europejskiego i amerykańskiego .
Rzadko wykorzystywane jest drewno iglaste, zwykle sosnowe.
Posiadamy duże doświadczenie w produkcji schodów z gatunków egzotycznych tj. bodo etimoe, merbau, wenge, iroko cambala, amazakoue, jatoba i inne.

Łączymy drewno z kamieniem, stalą nierdzewną, szkłem i elementami metaloplastyki.

Posiadamy rozbudowaną sieć sprzedaży na terenie Polski i Niemiec

Dla ułatwienia wstępnej wyceny schodów stworzyliśmy specjalny formularz.

Przed wypełnieniem formularza proszę zapoznać się z galerią schodów, galerią tralek, słupków oraz poręczy.

Głównym elementem schodów jest stopień.  Wielkość stopnia określa się jego wysokością i szerokością. Stopnie schodów powinny być dostosowane do przeciętnej długości kroku ludzkiego która wynosi 60-65 cm. W jednym biegu nie powinno być więcej niż 18 stopni najczęściej ze względu na zmęczenie użytkowników biegi mają po 9-15 stopni. W schodach wewnętrznych nie należy stosować biegów mających mniej niż 3 stopnie. Szereg stopni tworzy bieg schodowy. Podstopień- pionowa część stopnia; jeśli jej nie ma – schody są ażurowe

Schody składające się z kilku biegów mogą zawierać spoczniki. Ze względu na położenie w stosunku do stropów spoczniki dzielą się na: piętrowe oraz międzypiętrowe. W języku potocznym spoczniki piętrowe nazywa się podestami a spoczniki międzypiętrowe - spocznikami.

Bardzo ważnym elementem schodów ze względu na bezpieczeństwo użytkowników poręcz schodowa. Poręcz powinna zapewniać wygodę użytkowania oraz być w solidny sposób zamocowana do balustrady lub ściany.

Balustrada- pełni funkcję ozdobną oraz jest zabezpieczeniem schodów.

Dobrze zaprojektowane i wykonane schody muszą spełniać szereg warunków gwarantujących bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania.